top of page

JÁ a FRANCOUZŠTINA

IMG_0842.JPG

Kouzlu francouzštiny a vlastně všemu, co se dotýká Francie, jsem podlehla na gymplu. Teda až v druháku, kdy jsme dostali úžasnou a inspirativní vyučující (sice se musíte naučit jazyk samy, nikdo jiný vám ho do hlavy nedostane, ale na "průvodci" hodně závisí, co si budeme povídat).

 

Během studia na vysoké jsem odjela na Erasmus (ano, i s oborem český jazyk a literatura se dá studovat v zahraničí :-) na jih Francie. Splnil se mi tak velký sen.

 

Po návratu domů jsem neváhala ani minutu a přihlásila jsem se na další vysokou, tentokrát už na francouzštinu. 

Současně jsem začala objevovat, jak to funguje na českých základních školách. Nejprve jako asistentka pedagoga, potom jako učitelka na prvním a nakonec i na druhém stupni. 

K tomu všemu jsem vedla soukromé lekce francouzštiny pro dospělé.

Když jsem se později stala maminkou, přemýšlela jsem, jak skloubit výuku francouzštiny s miminkem. Musím přiznat, že i díky manželovi, který mě odjakživa postrkuje vpřed a do akce. A napadlo mě, že bych se mohla soustředit přímo na maminky, vždyť s nimi najdu určitě mnoho společných témat. 

Jenže přišla pandemie a všechny moje plány se rozpustily.

Po čase jsem se k myšlence francouzštiny pro maminky vrátila a pokoušela jsem se ji přizpůsobit pro "novou" dobu. Absolvovala jsem různé webináře a online kurzy, prohlubovala jsem svoje znalosti o efektivním učení, online výuce i francouzštiny samotné ... a najednou jsem seděla u noťasu a tvořila svoje první webovky, na kterých zrovna čteš můj příběh.

bottom of page